Різниця між фільтрувальними респіраторами та медичними (хірургічними) масками.

ТОВ НВП «Стандарт» з різних медіа майданчиків, неодноразово наголошувала на різниці між фільтрувальними респіраторами, медичними (хірургічними) масками, але все одно з'являються різні повідомлення стосовно низької ефективності фільтрувальних респіраторів. Щоб ще раз спростувати подібну інформацію наведемо порівняння вимог національних стандартів до хірургічних масок і респіраторів з яких чітко видно, область застосування кожного з них.

Хірургічна маска - для захисту оточуючих від людини (хворого) для цього вона і перевіряється на коефіцієнт бактерицидної фільтрації, а фільтрувальний респіратор - навпаки - для захисту людини (яка його використовує) від оточуючих, тому він перевіряється на коефіцієнт проникнення аерозолю. Підкреслюємо дана інформація стосується тільки хірургічних (медичних) масок, які виробляються згідно вимог національних стандартів, а не будь-яких, що схожі на них та присутні на ринку.

Будьте уважні купуючи той чи інший товар перевіряйте: ким він виготовлений, за яким стандартом, яким державним органом перевірений на відповідність вимог національних стандартів.

Автор: Доктор технічних наук, професор НТУ "Дніпровська політехніка" Чеберячко Сергій Іванович

Похожие статьи

Наши новости