Реальний захист

ТОВ НВП «Стандарт» багато років співпрацює з науковцями та провідними закладами в сфері охорони праці та промислової безпеки. На разі хотілось би поділитися з нашими читачами спільними розробками.

Розпочнемо з серії статей доктора технічних наук, професора НТУ «Дніпровська політехніка» Чеберячко Сергія Івановича.

Сподіваємось, що вам буде корисний даний матеріал.

Для того, щоб засоби індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД) забезпечили реальний захист необхідно виконати мінімум три умови.

1.    Коефіцієнт захисту респіраторів  має бути більше за коефіцієнт забруднення робочої зони, тобто 
КЗ min > КЗБ де КЗ min — мінімально необхідний коефіцієнт захисту ЗІЗОД; Кзб = С / ГДК – коефіцієнт забруднення повітря робочої зони; С — концентрація забруднювача, мг/м3. 

Визначення коефіцієнту захисту респіраторів проводять у лабораторних умовах на випробувальному стенді з використанням тест-аерозолів із запрошенням декількох добровільців. Сутність полягає у встановленні співвідношення зовнішньої концентрації тест-аерозолю до підмаскової, яка визначається за допомогою спеціальних лічильників.

2.    Півмаска респіратору повинна відповідати антропометрії обличчя працівника.

Для забезпечення даної вимоги на виробництві потрібно організувати процедуру перевірки щільності прилягання півмаски до обличчя за смугою обтюрації шляхом визначення місць “підсмоктування” (проникнення) шкідливих речовин у вигляді аерозолів (аеродисперсних частинок, газів і парів) в підмасковий простір.

3.    ЗІЗОД необхідно своєчасно і правильно застосовувати. 

Важливо для правильного і своєчасного застосування ЗІЗОД донести до працівників можливі ризики для здоров’я при не правильному використанні ЗІЗОД та провести відповідні тренування, які  передбачають вивчення складових частин ЗІЗОД, правильне одягання, попереднє носіння для звикання та оцінки зручності, ознайомлення з діями під час надзвичайних ситуацій.

Похожие статьи

Наши новости